صفحات
شماره هشت هزار و سیصد و سی و چهار - ۳۰ آبان ۱۴۰۲
روزنامه ایران - شماره هشت هزار و سیصد و سی و چهار - ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - صفحه ۱۷

مرور

وزیر کشور در یکصد و شصتمین جلسه شورای اجتماعی کشور تأکید کرد
رفع نواقص  الگوی مداخلات در آسیبهای اجتماعی
وزیر کشور در یکصد و شصتمین جلسه شورای اجتماعی کشور تأکید کرد: باید ضعف‌ها و نواقص الگوهای مداخلات در حوزه آسیب‌های اجتماعی شناسایی و برطرف شود.
به گزارش ایسنا، احمد وحیدی در یکصد و شصتمین جلسه شورای اجتماعی کشور که با محوریت آسیب‌های اجتماعی و همچنین بررسی طرح و الگوی «مجتمع شوق زندگی» برگزار شد، گفت: تلاش‌های صورت گرفته در حوزه آسیب‌های اجتماعی می‌توانست بسیار بهتر و موفقیت‌آمیزتر باشد. بنابراین برای رسیدن به الگوی مناسب و نحوه مواجهه با آسیب‌ها، به کار مطالعاتی و بررسی‌های کارشناسی بیشتر نیاز است.
 وزیر کشور در ارتباط با طرح مجتمع‌های شوق زندگی تأکید کرد: برای این الگو ضرورت دارد یک شیوه‌نامه یا دستورالعمل تدوین و متولی آن مشخص شود و برای مراحل توسعه آن برنامه‌ریزی صورت گیرد.

وزیر دادگستری اعلام کرد
واگذاری موقت کودکان بی‌سرپرست به خانواده‌های متقاضی
وزیر دادگستری با اشاره به افتتاح مجتمع شوق زندگی در شیرخوارگاه آمنه گفت: با توجه به شرایط خاص و زمانبر فرزندخواندگی، با پیشنهاد وزارت دادگستری، آیین‌نامه قانون حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست اصلاح و بر این اساس بهزیستی مجاز شد پس از احراز صلاحیت، کودکان را به صورت موقت به خانواده‌های متقاضی واگذار کند تا رشد و بالندگی این کودکان در دامان خانواده صورت پذیرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، امین حسین رحیمی، مهم‌ترین وظیفه بین‌‎المللی مرجع ملی حقوق کودک را پایش و رصد وضعیت کودکان در کشور و تهیه گزارش به صورت پنج سال یک‌بار برای ارائه به سازمان ملل متحد عنوان کرد و گفت: آخرین گزارش پس از تأخیر چندساله، در دولت سیزدهم تکمیل و ارسال شده است. در بُعد داخلی و از طریق استانداری‌ها، مراجع متناظر استانی به عنوان نمایندگان مرجع ملی حقوق کودک برای بررسی، پایش و گزارش وضعیت کودکان در استان‌ها تعیین شده‌اند و در این زمینه، ضمن دعوت از سمن‌ها، نهادهای ذیربط، قضات و ضابطین مرتبط با حوزه حقوق کودک، آموزش‌ها و برنامه‌های لازم به صورت مستمر ارائه می‌شود.

شهردار تهران خبر داد
اختصاص اعتبار ویژه در کیف پول شهروندی برای پرستاران
شهردار تهران عنوان کرد: بزودی پرستاران می‌توانند از طریق حساب کیف پول شهروندی در مراکز وابسته به شهرداری تهران مانند فروشگاه‌های شهروند، اماکن ورزشی و... از خدمات و تخفیفات ویژه بهره‌مند شوند.
علیرضا زاکانی شهردار تهران در آیین بزرگداشت روز پرستار، ویژه پرستاران شاغل در خانواده بزرگ شهرداری تهران، گفت: از ایده‌های اصلی مدیریت شهری، ارتقای سطح خدمت‌رسانی به شهروندان در حوزه‌های مختلف است.وی ادامه داد: بزودی پرستاران محترم می‌توانند از طریق حساب کیف پول شهروندی، در مراکز وابسته به شهرداری تهران مانند فروشگاه‌های شهروند، اماکن ورزشی و... از خدمات و تخفیفات ویژه بهره‌مند شوند.

جستجو
آرشیو تاریخی