پایان اخاذی‌های مأمور قلابی با کلت کمری

گروه حوادث/ مأمور قلابی که با سلاح و باتوم و ارائه کارت شناسایی نظامی از مردم اخاذی می‌کرد با تلاش پلیس شهریار دستگیر شد.
سرهنگ «پیمان فتاحی» فرمانده انتظامی شهرستان «شهریار» گفت: در پی تماس یکی از شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 به دلیل اخاذی از وی، مأموران پلیس به محل اعزام شدند که در بررسی مقدماتی مشخص شد فردی با لباس شخصی و سلاح کلت کمری با ارائه کارت شناسایی نظامی، شاکی را تهدید کرده و از محل متواری شده است.
وی افزود: با بررسی‌های به‌عمل آمده از سوی مأموران کلانتری 12 اندیشه، متهم با یک دستگاه خودرو سبز رنگ در میدان سپاه شهریار شناسایی و متوقف شد و در ابتدا منکر موضوع بود ولی در ادامه با انجام تحقیقات مشخص شد متهم سابقه‌دار بوده و با سوء‌استفاده از لباس پلیس و جعل عنوان اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرده است.
این مقام انتظامی بیان کرد: در بازرسی از خودرو متهم یک دست لباس نظامی، یک دستگاه شوکر الکتریکی، باتوم فنری، تبر 40 سانتی، چاقوی 20 سانتی، یک قبضه سلاح کلت کمری، یک دستگاه بی‌سیم دستی و کارت شناسایی کشف شد. سرهنگ فتاحی با اشاره به اینکه متهم سوابق مختلف سرقت داشته و به 10 فقره سرقت بدین شیوه اعتراف کرده، افزود: متهم برای انجام مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.
فرمانده انتظامی شهرستان شهریار در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان در نظر داشته باشند کلاهبرداران با جعل عناوینی که نزد مردم دارای جایگاه هستند، از اعتماد مردم سوء‌استفاده کرده و به مقاصد شوم خودشان می‌رسند، بنابراین در صورت مواجهه با چنین شرایطی در صورت مشکوک بودن به وی، مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اعلام کنند.

 

جستجو
آرشیو تاریخی