صفحات
شماره هشت هزار و دویست و شانزده - ۰۴ تیر ۱۴۰۲
روزنامه ایران - شماره هشت هزار و دویست و شانزده - ۰۴ تیر ۱۴۰۲ - صفحه ۱۶

سارق حرفه‌ای تهران یک پا دارد

یکی از سارقان حرفه‌ای تهران از معلولیت خود سوء‌استفاده کرده و با عصا شیشه خودرو را می‌شکست و پس از دقایقی همدستش برای سرقت دست به کار می‌شد.
سرهنگ رسول بهرامی ارشد سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری گفت: سوم تیر ماه در پی مراجعه و شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر سرقت محتویات خودروهای سواری پراید به روش شکستن شیشه‌ در محله ابوذر، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار کلانتری 161 این پلیس قرار گرفت و تحقیقات ابتدایی آغاز شد.
وی با بیان اینکه مأموران در پی‌جویی‌های انتظامی، بررسی بانک مجرمین سابقه‌دار و دوربین‌های مدار بسته مشخصات ظاهری و مخفیگاه متهمان را به‌دست آوردند، افزود: مشخص شد هر دو متهم از سارقان سابقه‌دار هستند که یکی از آنها که از ناحیه پا دارای معلولیت است، با سوء‌استفاده از معلولیت خود، خودروهای پارک شده را که در محل مناسب بودند، شناسایی و سپس با عصا اقدام به شکستن شیشه آنها کرده و از محل دور می‌شود و در همین حین همدست وی اقدام به سرقت محتویات خودرو می‌کند.
این مقام انتظامی ادامه داد: پس از اخذ مجوز از مقام قضایی و مراجعه به مخفیگاه متهمان هر دو متهم در محل دستگیر شدند و متهمان 42 ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و 10 فقره سرقت محتویات خودرو اعتراف کردند و مال‌باختگان شناسایی شدند.
سرهنگ بهرامی با بیان اینکه در این خصوص پرونده قضایی تشکیل و متهمان به مرجع قضایی معرفی شدند، خاطرنشان کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهمان ادامه دارد.
جستجو
آرشیو تاریخی