صفحات
شماره هشت هزار و صد و چهل و یک - ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
روزنامه ایران - شماره هشت هزار و صد و چهل و یک - ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - صفحه ۱۵

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه دولت مطرح کرد

فروش موزه ملی سینما صحت ندارد

گروه فرهنگی /محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه دیروز هیأت دولت در جمع خبرنگاران، فروش موزه ملی سینما در راستای طرح مولد‌سازی را تکذیب کرد و گفت: «موزه ملی سینما از مفاخر فرهنگی هنری کشور است، این خبر صحت ندارد، طی یک سال و نیم اخیر کارهایی برای به‌روز‌آوری انجام دادیم.»
وی همچنین با اشاره به برگزاری جشنواره فجر اظهار کرد: «آنچه امسال در جشنواره فجر داشتیم شور، شوق، هیجان و حضور قوی مردم و هنرمندان هم در تهران و هم در مراکز استان‌ها بود.»اسماعیلی تصریح کرد: «یکی از ویژگی‌های جشنواره کاملاً مردمی بودن آن است، این جشنواره‌ها جزو مهم‌ترین‌ها در سراسر دنیاست و با حضور نزدیک مردم هم در تماشای فیلم، اجرای کنسرت و تئاتر برگزار شد و در واقع عدالت فرهنگی دولت به تمام معنا خودش را نشان داد.»
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین بیان کرد: «جدا از مسأله توزیع، نکته مهم تولید کارها در جشنواره بود، در جشنواره امسال تلاش شد از همه نقاط کشور، سیستان و بلوچستان، خوزستان، آذربایجان غربی، کردستان و... محلی برای دیده شدن وجود داشته باشد.»
اسماعیلی خاطرنشان کرد: «نکته مهم حضور هنرمندان بود. از تمام هنرمندان تشکر می‌کنم که با همه گرایش‌ها و سلایق به شکل پررنگی در صحنه حاضر شدند. خیلی‌ها تلاش کردند جشنواره‌ را از هنرمندان خالی کنند، از همه آنهایی که حاضر شدند تشکر می‌کنم. برای ما این مسأله مهمی است و کسانی که در چنین روزهای سخت و دشوار پای مردم و نظام اسلامی ایستادند حتماً مورد عنایت ویژه خدا هستند؛ ما هم در دولت رفتارها را مطابق با این کنش و رویکرد تنظیم می‌کنیم.»
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به آغاز ثبت‌نام حج سال 1402 گفت: «در این زمینه دولت حمایت ویژه‌ داشته، مصوبه خوبی داشتیم تا ان‌شاء‌الله زائران خانه خدا مبتنی بر این نگاه دولت با دغدغه کمتری در مراسم حاضر شوند. همچنین با دوستان در دولت جلسه خواهیم داشت تا امکانات بهتری در اختیار زائران قرار گیرد.»
اسماعیلی در ادامه درخصوص کیفیت کاغذ مازندران برای صنعت چاپ هم اظهارکرد: «کاغذ مازندران در چند نوع تولید می‌شود با ناشران جلسه داشتیم بخش عمده‌ای از کارها را با کاغذ مازندران انجام می‌دهیم، این نوع کاغذ بهترین کیفیت را دارد.»
اسماعیلی خاطرنشان کرد: «[کاغذ مازندران] اگر از هم‌ترازهای خود بالاتر نباشد کمتر نیست، برای [تأمین کاغذ] 75 درصد کتاب‌های درسی قرارداد بسته شده و ماهانه هزار تن از کاغذ مازندران در اختیار ناشران قرار می‌گیرد. ضمن اینکه امیدواریم کارخانه زاگرس‌فارس هم نیمه اول سال آینده به چرخه تولید بازگردد که هم نیاز داخلی را مرتفع کند و هم به منطقه فکر کنیم.»
جستجو
آرشیو تاریخی