آیت‌الله رئیسی در ضیافت افطاری با جمعی از ایتام تأکید کرد

انجام بدون منت وظایف همه دستگاه‌ها نسبت به ایتام

رشد 186 درصدی مستمری کودکان مددجو در دولت سیزدهم

شامگاه بیست و یکمین روز ماه مبارک رمضان، جمعی از ایتام تحت پوشش سازمان‌های حمایتی و مدیران این سازمان‌ها، میهمان آیت‌الله رئیسی در نهاد ریاست جمهوری بودند. رئیس‌جمهور در این مراسم که در فضایی صمیمی برگزار شد، پس از اقامه نماز مغرب و عشا و نیز صرف افطاری در جمع این کودکان و نوجوانان، در سخنان کوتاهی با تأکید بر انجام وظیفه بدون منت همه دستگاه‌های مسئول نسبت به ایتام، ماه مبارک رمضان را بهترین فرصت برای تبدیل سنت حسنه احسان و نیکوکاری و تکریم ایتام به یک فرهنگ عمومی در جامعه دانست و افزود: مسئولیت اجتماعی نسبت به یتیمان یک وظیفه اخلاقی و انسانی در جامعه اسلامی است که همه افراد می‌بایست به آن پایبند باشند. آیت‌الله رئیسی شناخت امیرالمؤمنین(ع) و الگو قراردادن ایشان در زندگی را عامل مؤثری برای مقاومت در برابر سختی‌ها و مشکلات زندگی دانست و به حاضران در این جلسه توصیه کرد که اجازه ندهند سختی‌ها و مشکلات، زندگی آنان را دچار اختلال کند.
رئیس‌جمهور با اشاره به زندگی بسیاری از انسان‌ها که با وجود سختی‌ها، مشکلات و محرومیت‌ها، مدارج ترقی را طی کرده و به جایگاه رفیع علمی دست یافته‌اند، افزود: شما نیز با تلاش و پشتکار حتماً می‌توانید در مقابله با مشکلات با تبدیل تهدیدها به فرصت، آینده‌ای روشن و زیبا برای خود رقم بزنید و انسان‌هایی قوی و با اراده محکم در جامعه باشید.
ضرورت و اهمیت توجه به دیگران، توصیه بعدی آیت‌الله رئیسی به میهمانانش بود.  

رشد 186 درصدی مستمری کودکان مددجو 
در دولت سیزدهم
سید مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) هم در این نشست در سخنانی با بیان اینکه با لحاظ افزایش مستمری سال 1403، از ابتدای دولت مردمی تا کنون دریافتی کودکان تحت سرپرستی سازمان‌های حمایتی حدود 186 درصد رشد داشته است، از رایگان شدن خدمات درمانی و تداوم حمایت‌های تحصیلی تا دانشگاه خبر داد.

جستجو
آرشیو تاریخی