اخبـــار
معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری:
نشست خبری رئیس جمهوری روز یکشنبه برگزار می‌شود

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهوری اعلام کرد: نشست خبری رئیس جمهوری روز یکشنبه هفته آینده با حضور رسانه‌های داخلی و بین‌المللی برگزار می‌شود. به‌گزارش ایرنا، علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری در حساب کاربری خود در توئیتر از برگزاری نشست خبری رئیس جمهوری با حضور رسانه‌های داخلی و خارجی خبر داد.آخرین و سیزدهمین نشست خبری حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری با حضور رسانه‌های داخلی و خارجی ۲۲ مهرماه امسال برگزار شد.

وزیر دفاع: ماهواره‌برها موضوعی غیرنظامی هستند

وزیر دفاع با اشاره به اینکه ماهواره‌بر موضوعی کاملاً غیردفاعی بوده و استفاده از آن حق مسلم ما است، گفت: موشک‌ با کلاهک هسته‌ای‌ در جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد. به گزارش ایسنا، امیر حاتمی در حاشیه جلسه هیأت دولت درباره ارسال ماهواره ظفر اظهار کرد: موضوع پرتاب ماهواره و ماهواره‌بردردنیا روشن است و ارتباطی به بحث ‌موشکی‌ ندارد. آن چیزی که منع شده است، ساخت موشک‌هایی با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای‌ است که در جمهوری اسلامی چنین چیزی وجود ندارد. وی ادامه داد: همه موشک‌های ما با سرجنگی متعارف استفاده می‌شود و دقت آنها بسیار بالا بوده و امریکایی‌ها درعین‌الاسد به خوبی این‌ نکته را درک کردند، اما ماهواره‌بر موضوعی غیرنظامی است، البته ممکن است ما ازماهواره‌ای با اهداف دفاعی هم استفاده کنیم ولی ماهواره‌بر موضوعی کاملاً غیردفاعی است و استفاده از آن حق مسلم ما است. ما هم این برنامه را باقدرت پیش می‌بریم و هیچ منعی هم در دنیا وجود ندارد. وزیر دفاع در ادامه با بیان اینکه ظفر ۲ با ماهواره‌بر سیمرغ پرتاب می‌شود، خاطرنشان کرد: تحقیقات خود را در این زمینه ادامه می‌دهیم و در اولین فرصتی که فکر می‌کنم اوایل سال آینده باشد، ظفر 2 پرتاب می شود. پیش از این دولت‌های امریکا و فرانسه علیه برنامه‌های فضایی جمهوری اسلامی ایران انتقاد کرده و آن را مخالف قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل مرتبط با برجام دانسته بودند. اما رئیس سازمان فضایی ایران در واکنش به جوسازی امریکا و فرانسه علیه برنامه‌های فضایی جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: ملت ایران در توسعه علمی منتظر هیچ کسی نمی‌مانند. به گزارش ایسنا، مرتضی براری اظهار کرد: ‏به دستگاه‌های دیپلماسی امریکا و فرانسه توصیه می‌کنم به‌جای اظهار نظرهای واهی و تکراری، داستان ماهواره مصباح که سال‌هاست در یک کشور اروپایی منتظر پرتاب به فضاست را مطالعه و مرور کنند و به افکار عمومی توضیح دهند.

سردار سلامی: ملت ایران مسیر انقلاب را با قدرت ادامه می‌دهد

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ملت عزیز ایران در ۲۲ بهمن ماه ثابت کردند که مسیر انقلاب را بی‌هیچ تردیدی با قوت و قدرت ادامه می‌دهد. به‌گزارش ایرنا، سرلشکر حسین سلامی در آیین رونمایی از کتاب‌های «روایت پدرخوانده» و «دانشگاه تراز انقلاب اسلامی» در دانشگاه جامع امام حسین(ع) با بیان اینکه براساس تدبیر و اندیشه رهبر معظم انقلاب و فرماندهی کل قوا (مدظله العالی) راه سعادت جامعه ما قوی شدن است، اظهارداشت: ما زمانی قوی می‌شویم که تولید قدرت براساس ظرفیت‌های درونی جامعه اتفاق بیفتد؛ زمانی که عالم باشیم و به علوم و فنون زمان مسلط شویم.
وی افزود: دانشگاه تراز انقلاب دانشگاهی است که در لبه مرزهای علم و فناوری قرار داشته و در عین حال به لحاظ فرهنگی، اجتماعی و الگوهای تربیتی دانشگاهی تمدن‌ساز باشد.سلامی در ادامه درباره کتاب «روایت پدرخوانده» که به استناد اسناد لانه جاسوسی امریکا وضعیت رژیم طاغوتی پهلوی را بیان می‌کند، گفت: این کتاب می‌تواند مبنایی برای ارزیابی این باشد که چرا انقلاب اسلامی شکل گرفت تا کشور را از اسارت طاغوت نجات دهد و به دوران شکوفایی اسلامی که در آن استقلال، آزادی و حاکمیت ارزش‌های الهی می‌درخشد برساند.

رئیس حراست دانشگاه تهران اعلام کرد‌
جزئیات بازداشت ۳ دانشجوی دانشگاه تهران در روزهای اخیر

 رئیس حراست دانشگاه تهران جزئیات بازداشت ۳ دانشجوی دانشگاه تهران در روزهای اخیر را اعلام کرد. «اسماعیل سلیمانی» رئیس حراست دانشگاه تهران در گفت‌وگو با ایلنا، درباره جزئیات بازداشت «بهاره هدایت» دانشجوی علوم سیاسی دانشگاه تهران که گفته می‌شود بعد از احضار از سوی حراست دانشگاه بازداشت شده است، گفت: پلیس امنیت دو، سه مرتبه به خانم بهاره هدایت برای مراجعه، ابلاغ کرده بود و حتی با او نیز صحبت‌هایی داشت و در واقع او در جریان مسأله بوده است. طوری که خانم هدایت گفته بود، من روز چهارشنبه به پلیس مراجعه خواهم کرد.
در ادامه این جریانات پلیس با حراست دانشگاه تماس می‌گیرد و می‌گوید که می‌خواهد با بهاره هدایت مصاحبه‌ای داشته باشد و ابلاغیه‌ای قضایی دارند که باید به او بدهند. وی ادامه داد:‌ وقتی پلیس مراجعه می‌کند، ما مطلع می‌شویم که موضوع بحث، دستگیری بهاره هدایت است،‌ ما نیز با توجه به حساسیتی که دانشگاه دارد، اجازه نمی‌دهیم این اتفاقات در حراست دانشگاه رخ بدهد. ما پلیس را به بیرون هدایت کردیم و بعد یکی از همکاران ما با خانم بهاره هدایت صحبت می‌کند و می‌پرسد که دقیقاً موضوع شما چیست و چرا پلیس دنبال شماست؟
او پاسخ می‌دهد من فعال سیاسی هستم. رئیس حراست دانشگاه تهران گفت: بعد از این که خانم بهاره هدایت از ساختمان بیرون می‌رود، بیرون از دانشگاه بازداشت می‌شود، از این رو بازداشت وی ربطی به حراست و دانشگاه ندارد. رئیس حراست دانشگاه تهران در پاسخ به این سؤال که کدام نهادی بهاره هدایت، امیرمحمد شریفی و معین زارعیان را بازداشت کرده است، گفت: پلیس امنیت این دانشجویان را بازداشت کرده و اکنون این دانشجویان در شعبات مختلف دادسرای اوین هستند.
سلیمانی درباره علت بازداشت این دانشجویان گفت: من دلیل اتهام‌ها را نمی‌دانم، ولی به تجمع آخری که در آبان ماه در دانشگاه اتفاق افتاد، مربوط می‌شود. این دانشجویان به علت حضور در تجمعات اخیر و شعارهای تند و ساختارشکنانه‌ای که سر داده‌اند، بازداشت شده‌اند. رئیس حراست دانشگاه تهران درباره پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشتی اظهار داشت: ما اگر بتوانیم کاری برای دانشجویان کنیم، حتماً انجام خواهیم داد. به هر حال ما هم بر اساس قوانین و مقررات نمی‎توانیم از دستور قضایی استنکاف کنیم.

آدرس مطلب http://irannewspaper.ir/newspaper/page/7278/2/535962/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر