دبیر شورای نگهبان:

انتخابات آتی کاملاً رقابتی است


در کمتر از 10 روز مانده تا انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای پنجمین خبرگان رهبری، آیت‌الله جنتی از مسئولان اجرایی و عوامل نظارتی خواست که در طول زمان برگزاری انتخابات از هیچ یک از داوطلبان و جناح‌های سیاسی جانبداری نکنند.
دبیر شورای نگهبان در جلسه دیروز این شورا، به میزان مشارکت مردمی یعنی مهم‌ترین موضوعی که در چند وقت اخیر حول محور انتخابات می‌چرخد، اشاره کرد و گفت: انتخابات دوم اسفند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، چراکه دشمنان به دنبال تحریم انتخابات و کاهش مشارکت مردم هستند.
او با بیان اینکه همه مردم و مسئولان باید برای افزایش حضور مردم در انتخابات تلاش و دشمن را ناامید کنند، اضافه کرد: اگر مشارکت مردم در انتخابات بالا باشد و داوطلبان شایسته و کارآمد توسط مردم انتخاب شوند، شاهد تشکیل یک مجلس قوی خواهیم بود و این امر منجر به افزایش همبستگی ملی و رفع مشکلات مردم می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله جنتی با اشاره به اتمام مراحل بررسی صلاحیت داوطلبان گفت: شورای نگهبان تا اعلام نتایج نهایی انتخابات از سلامت انتخابات و آرای مردم صیانت خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که کسی در آرای مردم دخالت کند.
او به یکی از انتقاداتی که در چند وقت اخیر درخصوص رقابتی نبودن انتخابات دوم اسفند که در محافل سیاسی مطرح شده نیز اشاره کرد و با رد آن گفت: برخلاف برخی اظهارات نادرست، انتخابات آتی کاملاً رقابتی است و نمایندگان همه جناح‌ها در انتخابات حضور دارند و بنابر گزارش‌های رسیده رقابت مناسبی میان داوطلبان درحال شکل‌گیری است که از روز پنجشنبه و همزمان با آغاز زمان قانونی تبلیغات این مسأله آشکار خواهد شد.
وی با بیان اینکه گزارش‌های تخلفات انتخاباتی توسط ناظران شورای نگهبان تنظیم می‌شود و توسط نهاد‌های ذی‌ربط با این تخلفات برخورد می‌شود، تأکید کرد: مسئولان اجرایی و عوامل نظارتی باید دقت داشته باشند که در طول زمان برگزاری انتخابات از هیچ یک از داوطلبان و جناح‌های سیاسی جانبداری نکنند و دستگاه‌های دولتی از بیت‌المال به نفع آنان سوء استفاده نکنند.
آیت‌الله جنتی خطاب به داوطلبان افزود: داوطلبان نیز باید توجه داشته باشند که در ایام تبلیغات از دلسرد کردن مردم، سیاه‌نمایی، تخریب رقبا، تخلف از قوانین تبلیغات و شعار‌های دروغ و فریبنده خودداری و در چارچوب وظایف قانونی یک نماینده عمل کنند.
دبیر شورای نگهبان گفت: مردم به سلامت انتخابات اعتماد دارند و 40 سال انتخابات سالم در این کشور با همکاری همه دستگاه‌ها برگزار شده و امکان تقلب در انتخابات وجود ندارد.
با این حال ناظران مردمی شورای نگهبان، عوامل قضایی، انتظامی و امنیتی همه باید هوشیار باشند و در امانتداری از رأی مردم جدیت داشته باشند.

آدرس مطلب http://irannewspaper.ir/newspaper/page/7278/2/535961/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر